Egyesül az INTRUM JUSTITIA és a LINDORFF

2017. június 27-től az Intrum Justitia és a Lindorff egyesíti erőit, hogy létrehozzák a világ vezető követeléskezelő vállalatát.

További információ

Kapás Boglárka 4-szeres Európa-bajnok lett Londonban

A nyíltvízi és fedett úszó Európa-bajnokság idén a londoni Aquatics Centre-ben zajlott, ahol a magyar csapat összesen tíz arany, négy ezüst, hat bronzérmet szerzett. Kapás Boglárka 4 számban is a dobogó legfelső fokára állhatott.

Boglárka már 2012-ben is dobogóra állhatott 800 méter gyorson, az idei londoni úszó Európa - bajnokságon pedig ismét bizonyított és a legjobb idővel került a 800 gyors döntőjébe. A bajnokság negyedik versenynapján, a magyarok közül elsőként Bogi állt rajthoz és a verseny végéig nagyon fegyelmezetten és pontosan sikerült beosztania az erejét. Fokozatosan növelte tempóját, 350-nél vette át a vezetést egy századdal, majd 500-nál több mint egy testhosszal vezetett, 700 méternél pedig már több mint 2 másodperc volt az előnye. Ez tökéletes taktikának bizonyult, hiszen az utolsó métereken már egyértelmű volt Bogi győzelme. Végül a mezőny legjobbja lett 8 perc 21 másodperces idővel, ami 2 másodperc és 12 századdal jobb, mint a két éve győztes angol Jasmin Carlin ideje. Bogi maximalizmusát jól mutatja, hogy nem volt teljesen elégedett:

Amit megbeszéltünk az edzőimmel, azt nagyjából sikerült megcsinálni. Picivel jobb időt szerettem volna úszni, de mivel újra Európa-bajnok vagyok, nagyon örülök - és még sohasem voltam ennyire jó formában, mert bár egyáltalán nem készültünk erre a versenyre, már a bemelegítés alatt éreztem, nagyon jól megy az úszás. Majdnem egyéni csúcs lett, még az első felén kell dolgozni kicsit” – mesélte Bogi.

kapas bogi

Ezután Jakabos Zsuzsannával, Verrasztó Evelynnel és Hosszú Katinkával indult és nyert a 4x200 méteres gyorsúszás döntőjében, majd az 1500 gyors döntőbe is a legjobb idővel jutott be, ahol újra csak remekelt. Ezt írta a verseny után az úszószövetség Facebook-oldalára: „Nagyon örülök, pont így terveztem ezt a versenyt, pontosabban Belmonténél sohasem lehet tudni, hogy épp aznap mit akar: megy, mint a meszes, vagy csak utazik, mint ma. Én mindenesetre azt mondtam magamnak 300-nál, egy életem, egy halálom, most elindulok. Az Európa-bajnoki csúcs megdöntése volt a célom, ez sikerült, boldog vagyok.

Az EB utolsó napján a 400 gyors döntőre is maradt izgalom: Bogi nem kezdett erősen, hiszen csak a 7. helyen fordult, de 100-nál már az első volt. Fél távhoz érve már közel egy másodperccel vezetett, 250-nél pedig már 1.27 volt Jazmin Carlin hátránya. Az utolsó 100 előtt 1.75 volt Bogi előnye, innentől pedig a többieknek már nem maradt esélyük, a magyar versenyző országos csúccsal a negyedik aranyát nyerte meg Londonban!

A 400 gyors után így nyilatkozott: „Jézusom... Én ezt nem gondoltam volna... Amikor először felnéztem a táblára, azt gondoltam, 4:08. Mondtam, ez nem létezik. Aztán rájöttem, hogy egy sorral feljebb kéne nézni... 4:03... Na, akkor megint nem hittem a szememnek... Hihetetlen, hogy ez összejött. Annak örülök, hogy el mertem indulni 150-nél, elég bátor voltam hozzá. Fantasztikus lökést ad ez az Európa-bajnokság. Köszönöm mindenkinek, aki értem szurkolt kint és otthon! Nagyon hálás vagyok a támogatásért!.”