Egyesül az INTRUM JUSTITIA és a LINDORFF

2017. június 27-től az Intrum Justitia és a Lindorff egyesíti erőit, hogy létrehozzák a világ vezető követeléskezelő vállalatát.

További információ

ELEMZŐ – PORTFÓLIÓ ÉRTÉKELÉS

Felelősségteljes, változatos feladatkörre, döntés-előkészítési, árképzési, megtérülési számítások elvégzésére keresünk új munkatársat. A szakmai sajátosságokat megtanítjuk, de erős elemzői képességet várunk.

Lendületes, fejlődésorientált, emberközpontú vállalatunk Követelésvásárlási Igazgatóságára új munkatársat keresünk

pozícióba.

Mivel foglalkozik az Intrum Justitia Követelésvásárlási Igazgatósága?

Követelésvásárlási Igazgatóságunk a piacon eladásra kínált portfoliók értékelésével, kockázat-elemzésével, árazásával foglalkozik, valamint folyamatosan figyelemmel kíséri a megvásárolt portfoliók teljesítményét és szükség esetén beavatkozást javasol. Célunk, hogy statisztikai elemzési módszerekkel támogassuk a vállalatot és csökkentsük a követelésvásárlás során felmerülő üzleti kockázatokat. A csapat szorosan együtt dolgozik az értékesítéssel, az operációval, valamint a cégcsoport külföldi portfolió-elemzési szakterületeivel is.

Ki az ideális jelölt számunkra?

• szakirányú felsőfokú végzettséggel rendelkezik (preferáltan közgazdasági, matematikai, mérnöki vagy statisztikai terület)
• legalább 2-3 éves munkatapasztalattal bír, középvállalati és/vagy multinacionális munkakörnyezetben bármilyen releváns, elemzői területen
• haladó szintű Excel ismeretei vannak és ezeket a gyakorlatban is tudja alkalmazni (makro programozás előny)
• középfokú angol nyelvismerettel rendelkezik, írásbeli készsége megfelelő
• folyamat- és projektszemlélet jellemzi

Előny

• statisztikai szoftvert ismeret (SPSS, SAS, R2)
• adatbázisok használat (SQL)
• önálló pénzügyi modellezési tapasztalat
• követelésvásárlási tevékenységben tapasztalat

Milyen feladatokat kell ellátni a munkakörben?

  • Bankok, pénzügyi intézmények, közművállalatok és telco szolgáltatók által eladásra kínált követelésportfoliók elemzése és értékének meghatározása, beleértve a statisztikai elemzést, javaslattételt a vételárra, valamint az egyeztetést a cégcsoporti külföldi jóváhagyó szervekkel
  • Adatbázisokból (belső és ügyfelektől származó) információk lekérése és feldolgozása
  • Vásárolt portfoliók teljesítményének visszamérése, szükséges korrekciók kezdeményezése az operatív területtel együttműködésben
  • Angol nyelű elemzések, prezentációk készítése
  • Az elemzésekben lévő adatok elsődleges ellenőrzése
  • Elemzési modellek, teljesítmény riportok karbantartása és továbbfejlesztése

Mit kínálunk?

  • nemzetközi hátterű, piacvezető cég stabilitását
  • kihívásokat és lehetőséget a szakmai fejlődésre
  • kiemelkedő színvonalú A++ kategóriás irodai környezetet
  • fejlett infrastruktúrát és háttértámogatást
  • rendszeres szakmai és készségtréningeket
  • támogató és emberközpontú munkahelyi légkört, csapatszellemet
  • versenyképes juttatási csomagot

Amennyiben alkalmasnak érzi magát a munkakör betöltésére, várjuk pályázatát a toborzas@intrum.hu email címre.