Speciális követeléskezelési osztályvezető

Nemzetközi, megbízásos kereskedelmi, és vásárolt B2B ügyletekkel foglalkozó osztályunk élére keresünk vezetőt.

Az Intrum Justitia Európa és Magyarország vezető követeléskezelő cége. 23 európai piacon vagyunk jelen, valamint nemzetközi társirodáinkon keresztül a világ 180 országában kezelünk követeléseket.

Az Intrum Justitia Cégcsoport célkitűzése a kintlévőségek rendezésének elősegítésével hozzájárulni az európai gazdaság fellendüléséhez.

Követeléskezelési Részlegünkön belül új osztályvezetőt keresünk a speciális követeléskezelési terültet élére:

Speciális Követeléskezelési Osztályvezető

pozícióba.

Milyen feladatokat kell ellátni a munkakörben?

  • az új osztályvezető felelős lesz a vállalat nemzetközi, megbízásos kereskedelmi és vásárolt B2B ügyletek kezeléséért
  • biztosítja előbbi követeléskezelési folyamatok pénzügyi és stratégiai tervekhez illeszkedő, optimális működését, profitabilitását
  • riportok kérése és elemzése, a területén zajló valamennyi folyamat optimális működtetése és a sikeresség folyamatos javítása érdekében
  • közreműködés a terület éves terveinek elkészítésében, a terv nyomon követése, esetleges eltérések kimutatása, beavatkozások kidolgozása, szükség esetén intervenció
  • a területen folyó követeléskezelés infrastrukturális környezetének üzemeltetésére, fejlesztésére való javaslattétel, visszajelzés biztosítása a társterület részére
  • hiányosságok feltárása és azok megoldására vonatkozó javaslatok előterjesztése
  • jogi és adatvédelmi előírások, belső szabályzatok ismerete és azok betartatása
  • társterületekkel folyamatos együttműködés és kommunikáció az elvárt eredmények elérése érdekében: értékesítés, compliance, controlling, pénzügy, IT, HR, egyéb operációs részlegek
  • heti jelentés készítése a Követeléskezelési Részlegvezető és az Operációs Igazgató részére
  • kapcsolattartás a cégcsoport nemzetközi követeléskezelési vezetőivel, társirodákkal, leányvállalatokkal, partnerekkel, megbízókkal

Ki az ideális jelölt számunkra?

  • felsőfokú iskolai végzettség preferáltan közgazdasági, vagy jogi területen
  • legalább 3 év nemzetközi, és/vagy vállalati követeléskezelésben szerzett releváns tapasztalat
  • tárgyalóképes angol nyelvismeret (minimum C1-es szint)
  • kiváló vezetői képességek
  • teljes retail (lakossági, KKV) követeléskezeléshez kapcsolódó hazai és nemzetközi jogszabályok, előírások mély és naprakész ismerete
  • jogi úton történő igényérvényesítési folyamatokban, LEAN folyamatmenedzsmentben, illetve beszerzési folyamatok koordinálása során szerzett gyakorlat előny
  • a követeléskezelési iparág alapos ismerete, különös tekintettel a nemzetközi és vállalati követeléskezelési folyamatokra
  • asszertív kommunikáció, eredményorientáltság
  • ügyfélközpontúság, konfliktuskezelési képesség

Mit kínálunk?

  • európai cégkultúrát, nemzetközi hátterű, piacvezető cégünk stabilitását
  • versenyképes juttatási csomagot és széles körű béren kívüli juttatásokat
  • dinamikusan fejlődő közeget, változatosságot, kihívásokat
  • fejlődési, tanulási lehetőségeket belső és külső képzési programjainkon
  • jó hangulatú, barátságos légkört, támogató közösséget
  • kiemelkedő színvonalú, A++ kategóriás irodai környezetet